Začiatok 17.30
Somolického 2

lucia.zlochova@bratislava.sk

EDIT (2. 6.) // VYPREDANÉ

Pre veľký záujem je aj po navýšení kapacity prechádzka vypredaná. Ďakujeme za záujem a tešíme sa na Vás v utorok (6. 6.) o 17.30.

Komentovaná prechádzka po bratislavských Palisádach s architektom Martinom Zaičekom, ktorý pôsobí v Slovenskej komore architektov a je autorom viacerých kníh o architektúre 20. storočia.

Friedrich Weinwurm a jeho realizácie na Palisádach // komentovaná prechádzka

Pripravili sme si pre vás ďalšiu komentovanú prechádzku po bratislavských Palisádach. Tentokrát sa vydáme po stopách Friedricha Weinwurma, jednej z najzásadnejších osobností modernej architektúry na Slovensku. Po Weinwurmovi sa v tejto lokalite zachovalo viacero obytných budov. Okrem prehliadky exteriérov si spolu pozrieme aj interiér jednej z nich – vily Jakuba Sonnenfelda –, v ktorom počas svojho pôsobenia v Bratislave žili manželia Jesenskí a v súčasnosti je v ňom zriadené Múzeum Janka Jesenského (v správe MMB).

Vstupenky v predaji na GoOut.net: https://goout.net/.../friedrich-weinwurm-a-jeho.../szgemvv/ a v pokladnici Starej radnice.