26.09.2023
Začiatok o 17.30
Michalská veža
Pod Michalskou vežou

02/59100817
lucia.zlochova@bratislava.sk

Deň pred oficiálnym sprístupnením zrekonštruovanej Michalskej veže verejnosti sa rozozvučia zvony v meste. Nechajte sa viesť ich zvukom, ktorý vás dovedie od Starej radnice až k veži. Výnimočne tak symbolicky prepojíme dve mestské dominanty v správe Múzea mesta Bratislavy.

STAREJ VEŽI ODZVONILO // hudobná performancia

Pri tejto príležitosti budete mať možnosť byť súčasťou hudobnej performancie zvukového dizajnéra Borisa Vitázka a osláviť to spolu s nami. Príďte sa započúvať do súčasnej interpretácie zvukov spojených s Michalskou vežou priamo pod ňu.

Umenie Borisa Vitázka sa pohybuje najmä v oblasti nových médií a často prepája hudobnú a vizuálnu stránku. Autor vychádza z vlastných skúmaní a rôznych prístupov k produkcii experimentálnej a elektronickej hudby, vďaka čomu sa jeho tvorba neustále vyvíja a modifikuje. Vo svojich najnovších nahrávkach sa sústreďuje na prelínanie umelého s organickým.   

Jeho práca so zvonmi Michalskej veže sa sústredí na vibrácie zvonov, ktoré nie sú počuteľné z ulice, ich zvuk bude spracovávať vďaka mikrofónom priamo vo zvonici.

----

Michalská veža bude následne otvorená v stredu (27. 9.).

✹ Streda – pondelok // 10.00 – 18.00

✹ Utorok – zatvorené

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube