Umenie v pohybe // kurátorský výklad k výstave Krása každodennosti

16.10.2021
Prehliadka sa začína o 16:00
Apponyiho palác
Vstupné: 4 € / 2 € (vstupenky sú dostupné aj v pokladni Starej radnice)

Vstup na podujatie, ako aj do priestorov Múzea mesta Bratislavy, bude povolený len osobám v režime OTP (očkovaní/testovaní/po prekonaní covidu). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Umenie v pohybe je dynamický výklad k secesným predmetom s jednou z kurátoriek výstavy Krása každodennosti Zuzanou Francovou.

Ponúka dva v jednom: prehliadku rokokového Apponyiho paláca aj krátke výklady k vystaveným secesným predmetom experimentálne nainštalovaným v rokokovom prostredí. Veríme, že nájdete paralely v oboch umeleckých slohoch, aj keď vznikli v úplne inej dobe.

O výstave:
Výstava Krása každodennosti predstavuje výber secesných artefaktov reprezentujúcich umelecký názor obdobia okolo roku 1900 známeho aj pod názvom Belle Époque / krásna doba. Jeho výrazovým prostriedkom sa stala secesia, ktorá sa ako umelecký štýl udržala až do 20. rokov 20. storočia.
Prezentácia secesie v Múzeu mesta Bratislavy bola pripravená pri príležitosti Svetového dňa secesie. Tohtoročnou témou dňa secesie boli motívy zvierat, ktoré fascinovali umelcov a umelkyne svojimi tvarmi i farebnosťou. Na výstave uvidíte viaceré artefakty inšpirované práve touto témou.
Virtuálnu podobu výstavy si môžete pozrieť aj na platforme Slovakiana. Zároveň je pre návštevníkov a návštevníčky priamo v priestoroch Apponyiho paláca pripravená rozšírená digitalizovaná verzia výstavy.