23.10.2021 - 24.10.2021
Otváracie hodiny: (predĺžené) sobota – nedeľa, 10.00 – 18.00
Múzeum dejín mesta, Stará radnica
Vstupné: 3 € (vstupenky v predaji v pokladni Starej radnice)

Vstup na podujatie do priestorov Múzea mesta Bratislavy bude povolený len osobám v režime OTP (očkovaní/testovaní/po prekonaní covidu). Výnimku majú deti do 12 rokov.

V Múzeu mesta Bratislavy si iba tento víkend (23. a 24. októbra) môžete pozrieť špeciálnu krátkodobú inštaláciu obsahu schránky zo sochy Michala Archanjela.

Medená schránka spolu s pamätnými predmetmi a písomnými dokumentami z 18. a 19. storočia budú vystavené v ich nájdenej podobe (nerozbalené, nerozložené) tak, aby sa predišlo ich znehodnoteniu. Bližšie ich budete môcť preskúmať v historických priestoroch Starej radnice, v ktorých sme v stredu 20. októbra počas živého online prenosu schránku otvárali.

Čo tam nájdete?

•  medenú platničku so správou prešporského medikováčskeho majstra Petra Ellera o zhotovení sochy a jej umiestnení v roku 1758 na vrchol veže
  • zoznam členov tzv. širšej mestskej rady z roku 1810
  • tzv. bankocetle (dnešné bankovky) z rokov 1800 a 1806
  • papier s básňou prešporského vicenotára Karola Langa z roku 1845

a mnoho iného...

Príďte sa pozrieť na tieto vzácne artefakty, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou histórie Bratislavy.

Výstavu si môžete pozrieť aj v rámci štandardného vstupného do Múzea dejín mesta (6 €).
V rámci vstupenky si návštevníci budú môcť pozrieť aj končiacu výstavu Krása každodennosti v Apponyiho paláci.