01.10.2023 - 31.12.2023
www.hraddevin.mmb.sk

katarina.selecka@mmb.sk

Hrad Devín má novú oficiálnu samostatnú webstránku. Na www.hraddevin.mmb.sk nájdete všetky dôležité informácie pre naplánovanie návštevy hradu, vrátane aktuálnych otváracích hodín, výšky vstupného, aktuálne otvorených výstav či pripravovaných podujatí.

Objavte hrad Devín z pohodlia domova

ČO VŠETKO NÁJDETE NA NOVEJ WEBSTRÁNKE?

✹ Najaktuálnejšie informácie o prístupnosti areálu hradu,

✹ kalendár podujatí, ktoré sa na hrade dejú,

✹ všetko o histórii hradu, okolitej prírode či archeologickom výskume,

✹ mapu Ako sa dostať na hrad Devín,

✹ rezervačné formuláre pre školy a pre organizované skupiny,

✹ tipy na aktivity v okolí hradu,

✹ informácie o možnostiach prenájmu,

✹ či návštevný poriadok.

Nový oficiálny web hradu Devín je k dispozícii v troch jazykoch (slovenčine, angličtine a nemčine) a okrem iného ponúka aj rozšírenie fyzického informačno-navigačného systému v areáli hradu do online prostredia. Znamená to, že pri návšteve hradu si môžete zoskenovať QR kódy umiestnené na informačných a navigačných tabuliach a zobrazené texty si prečítať pri relaxovaní v niektorej z oddychových zón v hradnom areáli alebo z pohodlia domova.

Nová webstránka je súčasťou zlepšenia prístupnosti hradného areálu pre návštevníkov a návštevníčky s poruchami zraku. Na paneloch informačno-navigačného systému nájdete aj QR kód, po zoskenovaní ktorého sa už čoskoro dostanete k audio sprievodcovi umiestnenému na novej webstránke.

Budeme vďační/é, ak nám dáte vedieť, ako sa Vám nová webstránka páči, či by ste niečo zmenili/pridali/alebo naopak ubrali. Vaše postrehy môžete posielať na: katarina.selecka@mmb.sk.

Nová oficiálna webstránka hradu Devín vznikla ako súčasť projektu obnovy hradu Devín s názvom Culture Across – Kultúrne mosty cez rieku Morava, spolufinancovaného z programu spolupráce Interreg Slovakia-Austria, ktorý bol v septembri úspešne ukončený.