Prehliadka sa začína o 17:30
Apponyiho palác
Expozícia historických interiérov

magdalena.kuchtova@bratislava.sk

Vstup do priestorov Múzea mesta Bratislavy bude povolený len osobám v režime OP (očkované/í, prekonané/í). Výnimku majú deti do 12 rokov.

Pozývame vás na komentovanú prehliadku končiacej výstavy Bratislava Design Week 2021.

Do stálej expozície historických interiérov sa po roku opäť vrátil súčasný dizajn – festival Bratislava Design Week s témou Charakter. O dialogickej a miestami aj kontrastnej inštalácii vám porozprávajú riaditeľka BADW Ľubica Hustá a kurátorka užitého umenia Marta Janovíčková z Múzea mesta Bratislavy.

Vstupenky nájdete na GoOut.net.

VÝSTAVA BADW PREDĹŽENÁ DO 23. 1. 2021
Otvorenie Medzinárodného festivalu súčasného dizajnu Bratislava Design Week 2021 koncom minulého roka zasiahla pandémia. Aby ste si mohli prehliadku toho najlepšieho zo slovenského, ale aj zahraničného dizajnu naplno vychutnať, výstavu v rokokovom Apponyiho paláci sme predĺžili až do 23. januára.

Dizajnové diela sú zasadené do kontextu Múzea historických interiérov a jeho zbierkových predmetov, s ktorými vedú živý dialóg. Zvolený formát tak predstavuje súčasnú umeleckú intervenciu, ktorá zámerne narúša klasický koncept múzejnej expozície – nielenže ju dopĺňa, no takisto dynamicky prehodnocuje a transformuje.

Kurátorky výstavy: Ľubica Hustá, Oleksandra Bakushina, Vlasta Kubušová

Otváracie hodiny:
utorok – piatok // 10:00 – 17:00
sobota – nedeľa // 11:00 – 18:00

Hlavnou témou festivalu je CHARAKTER. „Charakter je slovo s viacerými významami, rovnako široko ho vnímame a chceme reflektovať aj my. Charakter ako niečo, čo vystihuje povahu človeka, ale aj povahu nejakej epochy, dizajnérskej školy, prístupu. Ak je niekto zodpovedný, ohľaduplný, rešpektuje pravdu a pravidlá, zvykne sa hovoriť, že má pevný charakter. Myslíme, že táto vlastnosť je v súčasnosti, s ohľadom na spoločenskú situáciu alebo klimatickú krízu, mimoriadne dôležitá, a preto ju chceme akcentovať. Ak má niečo v dizajne podobný charakter, ide o nejaké typické črty, spoločné východiská, názor. Po extrémnom roku chceme opäť hľadať obyčajnú radosť z krásy a inakosti, z kreatívnej energie,“ približuje tému tím BADW.