11.07.2024 - 10.08.2024
Hrad Devín
Muránska 10, MČ Devín

linda.mendelova@mmb.sk

Počas letnej sezóny 2024 v spolupráci s Film Europe prinášame na hrad Devín jedinečné filmové večery! Zažite nočnú atmosféru hradu počas premietania filmu.

11. 7. o 21.00 v letnom kine na Devíne

CHLAST – Thomas Vinterberg (2020, 112 min.)

Piť či nepiť? Štyria priatelia, učitelia na strednej škole, testujú teóriu, že zlepšia svoj život udržiavaním konštantnej úrovne alkoholu v krvi.

Existuje teória, že by sme sa mali narodiť s malým množstvom alkoholu v krvi a že mierna opitosť nám otvára myseľ pre okolitý svet, znižuje naše problémy a zvyšuje kreativitu. Martin a jeho traja priatelia, všetci unavení stredoškolskí učitelia, povzbudení touto teóriou sa pustia do experimentu, v rámci ktorého si počas pracovného dňa udržiavajú stálu hladinu. Ak Churchill vyhral druhú svetovú vojnu v alkoholickom opare, čo by mohlo znamenať pár kvapiek pre nich a ich študentstvo? Počiatočné výsledky sú pozitívne a malý projekt učiteľov sa zmení na skutočnú akademickú štúdiu. Ich triedy a ich výsledky sa neustále zlepšujú a skupina sa opäť cíti nažive! Keď však výskum preženú, niektorí musia skončiť. Je čoraz jasnejšie, že hoci alkohol mohol viesť k skvelým výsledkom vo svetových dejinách, niektoré odvážne činy so sebou nesú dôsledky.

Vstupenky: 8 € v predpredaji / 10 € na mieste. Predpredaj nájdete na GoOut.net: https://goout.net/sk/letne-kino-na-hrade-chlast/szrfmgx/.

 


 

8. 8. o 21.00 v letnom kine na Devíne

Muž menom Ove – Hannes Holm (2015, 116 min.)

Dramatická komédia o nečakanom priateľstve, láske a o tom, aké dôležité je obklopiť sa správnymi vecami. Ove, ktorý sa na plátno dostal zo stránok medzinárodne uznávaného bestselleru Fredrika Backmana, je typickým nevrlým starcom zo susedstva. Osamelý a vznetlivý dôchodca s prísnymi zásadami rezignoval na život – dni trávi návštevami hrobu svojej ženy a dozeraním na dodržiavanie stanov bytového družstva, na ktorých záleží len jemu. Keď sa do susedstva prisťahuje hlučná mladá rodina a nešťastnou náhodou prevrhne Oveho poštovú schránku, vznikne medzi nimi nepravdepodobné priateľstvo. Umožní nám to pochopiť, prečo bol Ove kedysi šťastný a prečo má zlomené srdce. Vzniká tak dojímavý príbeh o nespoľahlivosti prvých dojmov, ktorý je milou pripomienkou toho, že život je sladší, keď sa oň s niekým delíme. 

Vstupenky: 8 € v predpredaji / 10 € na mieste. Predpredaj nájdete na GoOut.net: https://goout.net/sk/letne-kino-na-hrade-muz-menom-ove/sztfmgx/.

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube