Začiatok o 17.30
Apponyiho palác
Radnična 1, Bratislava

Komentovaná prehliadka k výstave Ľudia a mesto. Dejiny Bratislavy s Petrou Hanákovou a Elenou Kurincovou.

Súčasťou výstavy Ľudia a mesto je aj časť, ktorá prezentuje Bratislavu v období socializmu prostredníctvom fotografií z TASR. Sú to oficiálne fotografie režimu, ktoré zachytávajú život obyvateľstva po roku 1968 a na ktorých vidíme, ako vyzerali hromadné oslavy sviatkov, ako ľudia trávili svoj voľný čas, ale aj ktoré významné architektonické dominanty z tohto obdobia formovali podobu Bratislavy.

Kurátorkou tejto časti výstavy je Petra Hanáková, kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia Slovenskej národnej galérie, ktorá v rámci komentovanej prehliadky návštevníkom a návštevníčkam povie viac o tom, čo ovplyvnilo jej výber. Petru Hanákovú doplní aj kurátorka výstavy Ľudia a mesto Elena Kurincová, ktorá predstaví predmety dokresľujúce život ľudí v tých časoch.

✹✹✹✹
Vstupenky v predaji v pokladnici Starej radnice alebo na GoOut.net: https://goout.net/sk/ludia-a-mesto-pocas-socializmu/szncenu/. Kapacita podujatia je obmedzená.