13.06.2024 - 27.06.2024
Stará radnica
Nádvorie Starej radnice

eva.takacsova@mmb.sk

Občianska guráž je slovo francúzskeho pôvodu, ktoré znamená občiansku odvahu, iniciatívu a túžbu spoločne a pokojne konať vo verejných záležitostiach v prospech ľudských hodnôt. Vybrali sme 9 osobností z dejín Bratislavy, ktoré podľa nás prispeli k rozvoju mesta nielen svojou profesiou, ale aj občianskou angažovanosťou a dobrovoľníckou prácou.

Hra s umelou inteligenciou
Pri prezentácii výstavy sme okrem pôvodného zdrojového materiálu využili aj umelú inteligenciu. Zaujímal nás kontrast, ako technické zariadenie – na základe nami zadaných kľúčových slov – generuje obrazy v prípade natoľko „ľudského pojmu“. A tak sme sa pozreli aj na to, ako sa veci aktuálne majú, t. j. čo sme ho o občianskej guráži doposiaľ „naučili“.

Termín výstavy: 13.06.2024 – 27.06.2024
Organizátor: OZ Bratislavské rožky – Pozsonyi Kifli PT, Inštitút Liszta Bratislava
Partner podujatia: Múzeum mesta Bratislavy
Koncepcia a koordinátor projektu: Sándor Papp ml., Eva Bolemant
Kurátori výstavy: Réka Szabó, Sándor Papp ml.
Výtvarné riešenie: Réka Szabó Texty: Ján Vyhnánek, Péter Böszörményi, Zoltán Samarjay, Mária Bertha, Jitka Rožňová, Sándor Papp ml.
Technické riešenie: AYA – reklamné štúdio, Burida s.r.o.

Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín 2023
Výstava sa koná v rámci kultúrneho festivalu Viac ako sused – Týždeň maďarskej kultúry v Bratislave.