15.06.2024
Muránska 10, MČ Devín

zuzana.kesanova@mmb.sk

VYPREDANÉ
Ďakujeme za záujem, kapacita podujatia je naplnená.

Na čo sa môžete ešte tešiť v Letnom kine na Devíne?

11. 7. 2024 – premietanie filmu CHLAST
8. 8. 2024 – premietanie filmu Muž menom Ove
10. 8. 2024 – premietanie + koncert (podrobnosti prezradíme čoskoro)

Počas letnej sezóny 2024 prinášame na hrad Devín jedinečné filmové večery. Zažite nočnú atmosféru hradu a súznenie hudby a filmu počas premietania legendárneho Nosferatu a živého vystúpenia The Blackwood Incident.

Nosferatu x The Blackwood Incident na hrade Devín

✹ NOSFERATU – Friedrich Wilhelm Murnau (1922, 94 min.)

Pravdepodobne najznámejší hororový snímok, ktorý dosiaľ vznikol. Klasický horor nemej éry vychádza zo slávneho Stokerovho románu Dracula, ale kvôli problémom s autorskými právami musel Friedrich Wilhelm Murnau zmeniť názov i mená postáv. A tak vo filme mladý úradník realitnej kancelárie Hutter prichádza do Transylvánie na hrad bohatého kupca, grófa Orloka. Po jeho návrate už nič nie je tak ako predtým... Zaujímavosťou tiež je, že Murnau nakrúcal scény z Orlokovho pochmúrneho zámku na Oravskom hrade.

✹ THE BLACKWOOD INCIDENT

Neurčité snové plochy, vyprahnuté dni a sny, fantázie o zajtrajškoch, čerpanie z minutých včerajškov. Meditácie v priestore zvukov a obrazov, snívanie, odchádzanie, vysokohorská psychedélia. Uspávanie a prebúdzanie, hľadanie a oddávanie sa. Analógovo-digitálny šamanizmus Dominika Nováka, Jozefa Čaba a Michala Hrozáňa. Rituál. The Blackwood Incident je audiovizuálny projekt, ktorý pôsobí na bratislavskej experimentálnej scéne od roku 2016. Jeho vystúpenia sú prevažne improvizované, naživo vytvára príbehy pracujúce s akustickými nástrojmi ako zdrojom zvukov a kombinuje ich s hutnými synthovými plochami.

Podujatie je organizované v spolupráci s Hradbami Samoty, ArcArt a Film Europe.

Vstupenky nájdete v predaji online na GoOut.net: https://goout.net/sk/nosferatu%2Bthe-blackwood-incident/sziagfx/.

1. vlna vstupeniek za 12 € do 12. 6..
2. vlna vstupeniek za 15 € od 13. 6..

----

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti MMB.