03.02.2022 - 03.03.2022
Otvorenie výstavy: 3. 2. 2022 o 16:00
nádvorie Starej radnice

Výstava Loading: love odkrýva nepoznané príbehy zakázanej lásky za posledných sto rokov na našom území, ktoré sa nám razantne a aktuálne prihovárajú aj dnes.

Láska a sloboda prejaviť ju vždy patrili medzi fundamentálne ľudské potreby, bez ktorých si málokto dokáže predstaviť šťastný a zmysluplný život. Napriek tomu sa ešte aj dnes stretávame s tým, že ľudia menšinovej orientácie sú v našej spoločnosti vnímaní ako cudzí element, ktorý v našich dejinách nemá svoje miesto. Keď niektorí tvrdia, že homosexualita a LGBT sú trendy, ktoré „prišli zo Západu“, niet sa čomu diviť – naše učebnice dejepisu na tento kus histórie úplne zabudli.

Akým prekážkam v minulosti čelili muži, ktorí milovali mužov a ženy, ktoré ľúbili ženy? Našli svoju životnú lásku v čase, keď spoločnosť prenasledovala ich ľudskú prirodzenosť? Kto boli prví ľudia v Československu a Maďarsku, ktorí sa rozhodli viesť etický boj za ich dôstojnosť a právo na sebaurčenie? Táto výstava odkrýva nepoznané príbehy zakázanej lásky za posledných sto rokov na našom území, ktoré sa nám razantne a aktuálne prihovárajú aj dnes.

OTVORENIE VÝSTAVY // 3. 2. 2022 // 16:00

Pozývame vás na otvorenie výstavy Loading: love na Nádvorí Starej radnice. Stretnite autorky a autorov výstavy, ako aj zástupcov a zástupkýň Múzea mesta Bratislavy.

Autori výstavy Loading: love:

Jana Jablonická-Zezulová, Eugen Korda

Garanti projektu: Róbert Pakan, Andrej Kuruc, Péter Hanzli, Marie Janoušková

Autori odborných podkladov a historický výskum: Jan Seidl, Judit Takács, Jana Jablonická-Zezulová

Art direction: Eugen Korda

Produkcia a manažment: Nikola Tokárová, Róbert Pakan