09.03.2024
10.00 – 18.00
Apponyiho palác
Výstava BA 60 – 69.

lucia.zlochova@mmb.sk

Dejiny mesta netvoria len významné udalosti, pamiatky a predmety, ale najmä vy, jeho obyvatelia a vaše príbehy. 

Ako vyzerali Vaše šesťdesiate? Ktoré veci, chute, či vône sú podľa vás typické pre danú dobu? Akú spomienku, či už pozitívnu, alebo negatívnu, máte doteraz v živej pamäti? Možno ste sa v tomto období narodili, prežili svoje detstvo, zakladali rodinu, alebo ste práve nastúpili do novej práce. Alebo sa vás, či niekoho z vašich blízkych, priamo dotkol režim a udalosti z augusta 1968. 

“V 60.rokoch 20. storočia pracoval môj dedo v továrni Tesla. Tu sa zoznámil s babkou pri montovaní rádií. Presne takých, aké sme videli na výstave. Starí rodičia sú spolu 55 rokov.” – Silvia 

Pre múzeum sú príbehy obyvateľov vzácnym zdrojom poznania a zdieľania skúseností. Aktuálne prebiehajúca výstava BA 60 – 69. mapuje významnú dekádu v dejinách Bratislavy. Pozývame všetkých Bratislavčanov a Bratislavčanky - pamätníkov, ale aj ich rodiny, príbuzných - aby ju navštívili, zanechali nám svoj odkaz, príbeh, spomienku alebo fotografiu či drobný predmet. 

Počas dňa bude prebiehať sprievodný program. Obsah výstavy Vám priblíži tím prítomných lektorov a odborníkov. 

V prípade, že by ste mali záujem priniesť a darovať do zbierky MMB predmet, ktorý sa vám s daným obdobím spája, budú v tento deň k dispozícii aj kurátori MMB.  

 

SPRIEVODNÝ PROGRAM:

10:00 – 18:00
✹ Populárna hudba šesťdesiatych rokov 
Nádvorie Apponyiho palác  
 
11:00 – 17:00  
✹ Kurátorské posudky k predmetom prineseným do zbierok MMB 
 
11:00, 13:00, 16:00 , 17:00  
✹ Komentované prehliadky výstavy s lektrormi MMB 
 
14:00 
✹ Komentovaná prehliadka výstavy s kurátorkou Martou Janovíčkovou  

 

VSTUP VOĽNÝ

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti MMB.

 

Pozrite si tiež

#MuzeumMestaBratislavy
Facebook Instagram Youtube