14.05.2022
Otváracie hodiny od 10:00 do 23:00
Jednotné vstupné: 5 €

Aj tento rok sme súčasťou podujatia Noc múzeí a galérií, ktorého 18. ročník sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022.

Okrem predĺžených otváracích hodín a nočných prehliadok múzea sme si pre vás pripravili program pre všetky vekové kategórie. Tešiť sa môžete na lektorské výklady k vzácnym predmetom v Expozícii dejín mesta, špeciálny dídžejský set v Múzeu hodín namixovaný Tonom S aj slávnostné otvorenie novej expozície v Antickej Gerulate.

• Antická Gerulata

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE EXPOZÍCIE GERULATA NA HRANICIACH RÍMSKEJ RÍŠE

Slávnostne otvárame novú stálu expozíciu, ktorá prezentuje nálezy z lokality bývalého rímskeho tábora Gerulata ako súčasť Limes Romanus. Súčasťou otvorenia bude aj sprievodný program, ktorý predstaví lokalitu v širších súvislostiach, či už prírodných, alebo historických. Nebude chýbať ani hudobný program, o ktorý sa postará Mucha Quartet.

Podrobný program

13.00 komentovaná prehliadka pre rodiny s deťmi

14.00 slávnostné otvorenie výstavy

15.00 koncert Mucha Quartet

16.00 komentovaná prehliadka Gerulaty

16.30 komentované prechádzky po okolí Rusoviec

Vstup zdarma.

• Stará Radnica

LEKTORSKÉ VÝKLADY K VYBRANÝM PREDMETOM

Aký je príbeh najvzácnejšieho predmetu múzea? Prečo sa v minulosti strieľalo do terčov s vyobrazením panovníka? Ako sa podnikalo v Bratislave? Aj to – a mnoho iného – sa dozviete v rámci lektorských výkladov v Starej radnici. Nehanbite sa opýtať a osloviť naše lektorky a lektorov. Budú vám k dispozícií a rady/i poskytnú výklad aj na vyžiadanie.

Vstup v rámci jednotného cenníka NMaG (5 €).

• Múzeum hodín

HODINOVÝ SET / TONO S

Zažili ste už večernú atmosféru na rohu Beblavého a Židovskej ulice? Počas sobotného večera zaznie špeciálny hodinový DJ set pred Múzeom hodín, ktorý pre vás namixuje slovenský raper Tono S. V múzeu si pri tejto príležitosti budete môcť pozrieť expozíciu historických hodín, ktoré neboli len praktickými, ale aj hodnotnými umeleckými objektmi. Strávte príjemný večer v príjemnej spoločnosti.

Vstup zdarma iba počas Hodinového setu.

VSTUPNÉ DO EXPOZÍCIÍ: 5 €

(vstupné sa uhradí jedenkrát, vstupenka umožňuje vstup do ostatných expozícií a zapojených múzeí v rámci podujatia Noc múzeí a galérií 2022; deti do 12 rokov majú vstup zdarma)

OTVÁRACIE HODINY

15.00 – 23.00 // Expozícia dejín mesta, Stará radnica // Expozícia historických interiérov, expozícia vinohradníctva, Apponyiho palác