Stará radnica
Pamätný J. N. Hummela
Dom U dobrého pastiera
Antická Gerulata
Máte už pripravený zoznam miest, ktoré chcete počas Noci múzeí a galérií navštíviť? V rámci bratislavských vychádzok rozhodne nevynechajte ani Múzeum mesta Bratislavy! Počas 20. ročníka NMaG vám v MMB ponúkame atraktívnu nočnú prehliadku Nox v múzeu, kde si vlastnou baterkou posvietite na dejiny hlavného mesta. Tešiť sa môžete aj na odvážne pátranie v areáli Hradu Devín, večernú prehliadku v Múzeu Janka Jesenského a predĺžené otváracie hodiny viacerých našich expozícií.

VEČERNÁ PREHLIADKA MÚZEA JANKA JESENSKÉHO (18.00)

✹ Múzeum Janka Jesenského

✹ Vstupné: vstupenka Noc múzeí a galérií + bezplatná rezervácia

Životom a bratislavským pôsobením jedného z našich najvýznamnejších spisovateľov vás v rámci komentovanej prehliadky prevedie Daniel Hupko, kurátor literárnych zbierok MMB. Počas Noci múzeí a galérií budete môcť výnimočne zažiť priestor Múzea Janka Jesenského vo večerných hodinách.

Vstup na podujatie je podmienený kúpou jednotnej vstupenky na Noc múzeí a galérií 2024. Tú si je možné kúpiť v rámci objektov Múzea mesta Bratislavy alebo ďalších inštitúcií zapojených do Noci múzeí a galérií 2024. Rezervácia cez GoOut.net zabezpečuje vstup na podujatie: https://bit.ly/večernáprehliadkaMJJ.

ODVÁŽNE PÁTRANIE NA HRADE DEVÍN (21.00)

✹ Hrad Devín

✹ Vstupné: vstupenka Noc múzeí a galérií + bezplatná rezervácia

Počas Noci múzeí a galérií bude prebiehať rodinné pátranie na hrade Devín. Trúfaš si? Priprav si svoju baterku a príď s nami spoznať hrad po tme. Zapojíš všetky zmysly a spolu s nami otestuješ svoju odvahu. Odmena istá!

Vstup na podujatie je podmienený kúpou jednotnej vstupenky na Noc múzeí a galérií 2024. Tú si je možné kúpiť v rámci objektov Múzea mesta Bratislavy alebo ďalších inštitúcií zapojených do Noci múzeí a galérií 2024. Rezervácia cez GoOut.net zabezpečuje vstup na podujatie: https://bit.ly/odvážnepátranie.

Rodinný program je kapacitne obmedzený.

NOX V MÚZEU (21.30 – 22.30)

✹ Stará radnica + Apponyiho palác

✹ Vstupné: vstupenka Noc múzeí a galérií + bezplatná rezervácia

Prebádajte priestory Starej radnice a Apponyiho paláca po tme! Pri príležitosti podujatia NMaG 2024 zhasneme na hodinu svetlo. Prineste si baterku a posvieťte si spolu s nami na dejiny počas nočnej prehliadky.

Vstup na podujatie je podmienený kúpou jednotnej vstupenky na Noc múzeí a galérií. Tú si môžete kúpiť v rámci objektov Múzea mesta Bratislavy alebo ďalších inštitúcií zapojených do NMaG 2024. Rezervácie (21:00 / 21:15 / 21:30 / 21:50 / 22.10) nájdete na GoOut.net: https://bit.ly/noxvmúzeu. Rezervácia vám zabezpečuje prednostný vstup na podujatie.

✹ Podujatie nie je bezbariérové. Rezerváciou vstupenky beriete na vedomie prípadné riziko súvisiace s obmedzenou viditeľnosťou v priestore.

✹ Odporúčame priniesť si vlastnú baterku, prípadne telefón s LED bleskom.

✹ Vhodné pre deti od 3 rokov.

------------------------

OTVÁRACIE HODINY LOKALÍT MMB

STARÁ RADNICA

✹ Expozícia dejín mesta

✹ Primaciálne námestie 3

APPONYIHO PALÁC

✹ Výstava: BA 60 – 69. Šesťdesiate v Bratislave

✹ Expozícia vinohradníctva

✹ Radničná 1

MICHALSKÁ VEŽA

✹ Výstava: Michalská veža: po rekonštrukcii

✹ Michalská 28

LEKÁREŇ U ČERVENÉHO RAKA

✹ Michalská 28

DOM U DOBRÉHO PASTIERA. EXPOZÍCIA HODÍN

✹ Židovská 1

✹ 15.00 – 22.00 (posledný vstup o 21.30)

PAMÄTNÝ DOM J. N. HUMMELA

✹ Klobučnícka 2

✹ 11.00 – 20.00 (posledný vstup o 19.30)

ANTICKÁ GERULATA

✹ Expozícia: Gerulata na hraniciach Rímskej ríše

✹ Gerulatská 7, MČ Rusovce

✹ 12.00 – 20.00 (posledný vstup o 19.30)

HRAD DEVÍN

✹ Muránska 10, MČ Devín

✹ 10.00 – 20.00 (posledný vstup o 19.15)

------------------------

Upozorňujeme návštevníkov a návštevníčky, že v priebehu podujatia môže byť vyhotovený fotografický a/alebo video záznam za účelom propagácie podujatí a činnosti MMB.