Výklad sa začne o 16:00.
Múzeum dejín mesta, Stará radnica
Vstupné: 3,00 € // zľavnené 1,50 €
Vstupenky sú dostupné v sieti GoOut.

Vstup do priestorov Múzea mesta Bratislavy je povolený len s prekrytím horných dýchacích ciest (respirátor FFP2/FFP3).

Pozývame vás na prvý zo série lektorských výkladov, v rámci ktorých sa budeme venovať zaujímavým témam z prostredia Múzea mesta Bratislavy, ale aj histórie hlavného mesta.

Dejiny Starej radnice sa začali písať richtárom Jakubom II. Ako vznikala a vyzerala vo svojich počiatkoch? Spoločne si prejdeme jej prvé pôvodné miestnosti, ktoré dnes slúžia ako expozície Múzea mesta Bratislavy. Aké exponáty sú dnes vystavené v týchto miestnostiach? To všetko sa dozviete na lektorskom výklade, ktorý sa uskutoční v sobotu 5. marca o 16:00.

Vstupenky sú dostupné v sieti GoOut.

Z dôvodu ochorenia sa lektorský výklad mení na kurátorský. O počiatkoch Starej radnice porozpráva Zuzana Francová z Múzea mesta Bratislavy.