01.06.2021 - 31.10.2021
Výstava je sprístupnená v rámci otváracích hodín Hradu Devín.
Hrad Devín
Muránská 1050/10
841 10 Devín

Milí návštevníci / Milé návštevníčky, prosíme o rešpektovanie všetkých aktuálnych hygienických nariadení a počtu návštevníkov stanovaného pre výstavné priestory.

Výstava o histórii Hradu Devín od praveku až po novovek je určená pre deti aj dospelých.

Návštevníkom a návštevníčkam predstavuje významné historické míľniky tohto výnimočného miesta. Ponúka dejiny hradu bez dlhých textov a nudných panelov. 7-tisíc rokov sa zmestilo na niekoľko metrov štvorcových výstavnej plochy a verejnosť ich môže prežiť za pár minút, počas ktorých sa stihne „zapojiť“ do stredovekej bitky, poskladať si rímskeho legionára alebo sa odfotiť s Ľudovítom Štúrom.

Autorkami výstavy sú Mgr. Katarína Harmadyová, PhD.; Mgr. Zuzana Masárová; Mgr. Alexandra Číková a Jitka Koňakovská.

Súvisiace udalosti