Neformálny vzdelávací program

ateliermmb@bratislava.sk
martina.pavlikanova@bratislava.sk
beata.husova@bratislava.sk

Milí návštevníci, akceptujte všetky aktuálne hygienické nariadenia a počet návštevníkov stanovaný pre výstavné priestory.

Tajomstvo lekárne U červeného raka

Neformálny vzdelávací program odhaľuje tajomstvá o lekárni, lekárnikoch a príprave liekov

Program zavedie návštevníkov do 18. storočia do domu na Michalskej ulici, kde sídli Múzeum farmácie – lekáreň U červeného raka.

Viete, čo je oficína, stojatka a ako vyrobiť liek – všeliek? Na tieto otázky odpovie programu zameraný na históriu lekárni v Bratislave v 18. storočí. Publikum spoločne s fiktívnou postavou Ernesta, syna lekárnika, postupne odhaľuje deväť tajomstiev o lekárni, lekárnikoch, príprave liekov a tajomstvách okolia a domu, v ktorom je dnes Múzeum farmácie - lekáreň U červeného raka. Dozvedia sa, v čo ľudia verili, že ich vylieči a možno odhalia aj záhadu varenia theriaku, lieku na všetky choroby.

Interaktivitu programu podporujú názorné pomôcky, kópie predmetov a rôzne činnosti, ktoré pomôžu publiku pochopiť úlohu lekárnika.
Program začína v Ateliéri Múzeum má budúcnosť a pokračuje v expozícii Múzea farmácie – lekárne U červeného raka.

Pracovné listy

Publikácie